Edukacja

KONCERT MŁODYCH ARTYSTEK Z GIMNAZJUM NR 1

Niedawno skończyły się wakacje, rozpoczął się rok szkolny. Zanim zadzwonił pierwszy dzwonek uczennice Gimnazjum nr 1: Danuta Kłoda i Kamila Muła (z klasy 3c) pięknie zaprezentowały swoje wokalne umiejętności, występując dwukrotnie na scenie podczas Festynu rodzinno- parafialnego Dzielnicy Ławki w Mysłowicach, który odbył się 3 września 2017 r. Koncert naszych młodych artystek tak bardzo spodobał się publiczności, że zostały poproszone o bis. Występy uczennic zorganizowała Sylwia Wituła- Jedlińska, opiekun koła muzycznego w gimnazjum.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 WZIĘLI UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII UPAMIĘTNIAJĄCEJ UCZESTNIKÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

We wrześniu uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji BohaterON – włącz historię! - ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wraz z wychowawcami (a często też rodzicami) pisali kartki do Powstańców. Dzieci bardzo przeżywały fakt, że mogą napisać do – jak to sami określali – prawdziwych bohaterów. Osiemdziesiąt siedem kartek z pozdrowieniami oraz często wzruszającymi słowami uznania i podziękowania zostało wysłanych na adres fundacji Sensoria, która dostarczy je do adresatów. W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach udało się włączyć historię!


 

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1

13 września 2017 roku w budynku gimnazjum odbyło się narodowe czytanie. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum oraz goście z budynku szkoły podstawowej uczniowie klas VII.

W tym roku przeczytano fragmenty Wesela Stanisława Wyspiańskiego.

Nauczycielki języka polskiego Anna Pikuła i Ewelina Niemiec wraz z gimnazjalistami w bardzo kreatywny sposób wcieliły się w role bohaterów dramatu.

W czasie spotkania młodzież miała okazję zaznajomić się z ciekawymi faktami z życia autora. Odczytano także list prezydenta Andrzeja Dudy, napisany z okazji Narodowego Czytania.

Spotkanie zorganizowała pani Izabela Rozmysłowska.


 

NARODOWE CZYTANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniu 05 września w bibliotece i na lekcjach języka polskiego uczniowie klas starszych czytali “Wesel” Stanisława Wyspiańskiego.


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI Z ITC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniach 15-23 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Celem były działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Nasza „kropka’ wkroczyła również na różne przedmioty. Była na lekcjach j.angielskiego podczas której uczniowie oglądali jej historię w wersji angielskojęzycznej. Na zajęciach matematycznych pojawiła się jako punkt do kreślenia odcinków oraz uczestniczyła w tabliczce mnożenia. Podczas informatyki tworzone były wykresy punktowe oraz szukaliśmy informacji jak ważną funkcję pełni kropka w informatyce. Za pomocą kropek tworzyliśmy obrazki, które następnie zakodowaliśmy. Każdy uczeń miał okazję stworzyć swoją wyjątkowa kropkę.


 

AKCJA BOHATER ON - WŁĄCZ HISTORIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Kartki do powstańców to wspaniała lekcja historii, w którą włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Nazwa tej akcji stanowi połączenie dwóch słów polskiego „bohater” i angielskiego „ On” czyli włączyć się. Uczniowie wysyłali kartki do powstańców. Napisali wzruszające słowa do bohaterów by podziękować im za odwagę i męstwo. Pokazaliśmy, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich. Wysłaliśmy kartki  metodą tradycyjną i internetową.


 

PAMIĘTAMY O WAŻNYCH ROCZNICACH - AKCJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach zorganizowaliśmy akcję „Pamiętamy wrzesień 1939 rok”. Uczniowie zostali zapoznani z 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 78 rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Celem akcji było krzewienie postaw patriotycznych. W ramach akcji na lekcjach historii uczniowie poznali kalendarium tych wydarzeń oraz przygotowano gazetkę o tych wydarzeniach.


 

SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS - WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach przystąpili do ogólnopolskiego projektu „Samorządy mają głos”, dzięki której mogliśmy zorganizować demokratyczne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Projekt organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wspieranie rozwoju samorządności uczniowskiej. Pracę nad wyłonieniem przedstawicieli samorządu uczniowskiego rozpoczęliśmy od wyłonienia zespołu wyborczego, którego skład stanowiły uczennice klasy VII a – Julia Smołka, Zofia Ścierska, Klaudia Jarczak, Kornelia Hopkiewicz Zespół od samego początku zabrał się do pracy. Z pomocą pań Katarzyna Kałka, Ewy Kosteczko opracowany został regulamin wyborów przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Swoją kandydaturę zgłosiło 8 uczniów szkoły podstawowej. Kandydaci z pomocą swoich sztabów wyborczych, zgodnie z przyjętym regulaminem, przygotowali plakaty wyborcze. Ruszyła tym samym kampania wyborcza. W dniu 25.09.2017 roku przeprowadzona została debata przedwyborcza, podczas której kandydaci nie tylko mieli możliwość zaprezentowania siebie oraz swoich programów wyborczych, ale również mieli szansę odpowiedzieć na nurtujące wyborców pytania. Dzień 29.09.2016 roku to dzień wyborów. Pod czujnym okiem komisji wyborczej uczniowie klas III- VII wypełniali karty wyborcze, oddając głosy na przedstawicieli samorządu uczniowskiego do specjalnie przygotowanej do tego celu urny wyborczej. Po starannym przeliczeniu głosów okazało się, że najwięcej głosów zdobył Jakub Jaromin, pozostali uczniowie , którzy weszli do SU to: Blanka Michalska, Filip Michalski. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.


 

PROJEKT BADAWCZY MŁODZICYFROWI.PL W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Od 09 października uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach przystąpili do ogólnopolskiego projektu naukowo-badawczego pt. „Młodzicyfrowi.pl”. Celem badania jest zdiagnozowanie problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Analizie poddawane będą takie kwestie jak: sposób korzystania z mediów cyfrowych, zagrożenia cyber z udziałem młodzieży, relacje z innymi, postrzeganie siebie i świata. Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumiana profilaktykę e-uzależnień. Wyniki będą mogły posłużyć do opracowania działań podejmowanych przez szkołę o charakterze profilaktycznym adresowanych zarówno do uczniów jaki i nauczycieli i rodziców. Projekt pt. „Młodzicyfrowi.pl” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN (pkt 3. Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych). Realizatorem projektu jest Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG.


 

CZWARTOKLASIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 W KRAKOWIE

28 września uczniowie klas czwartych byli na wycieczce przyrodniczej w Krakowie. Dzieci zwiedziły Ogród Zoologiczny oraz uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na terenie Ogrodu Doświadczeń.


 

UCZENNICE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 - ILUSTRATORKAMI NAJNOWSZEJ KSIĄŻECZKI DLA DZIECI PANI GABRIELI KOTAS.

To już trzecie spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z panią Gabrielą Kotas – autorką książeczek dla dzieci.

Tym razem autorka promowała swoją nową książeczkę pt ,,Lekcje przyjaźni”, w której znalazły się ilustracje wykonane przez dzieci z naszej szkoły: Weronikę Kozok z klasy 3e, Zuzię Szostek i Emilkę Piechę z klasy 3b. Ilustracje pięknie zdobią jedno z opowiadań o przyjaźni chłopca o imieniu Pawełek z pieskiem, który wabi się Mikuś. Dziewczynki otrzymały wielkie brawa od zgromadzonych na spotkaniu uczniów i nauczycieli. Prace do autorki wysłała pani Lucyna Matyja, organizatorka corocznych spotkań w bibliotece z panią Gabrielą Kotas.


 

SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 W LĘDZINACH.

6 czerwca 2017 roku już po raz drugi Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 gościła pana Waldemara Cichoniem, twórcę bardzo poczytnych książeczek dla dzieci, których bohaterem jest kotek Cukierek. Tym razem autor zaprezentował dzieciom swoją najnowszą książkę pt. ,,Skrzat”.


 

AKCJA CZYTELNICZA W SZKOLE PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Z okazji Akcji Czytelniczej wszystkie dzieci z książką w ręku spotkały się na boisku szkolnym i czytały książki. 


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 SPOŚRÓD 8 DRUŻYN ZJĘŁA III MIEJSCE W ROZGRYWKACH MIĘDZYGMINNEJ LIGII SZACHOWEJ

22 maja 2017 roku w Chełmie Śląskim zakończono rozgrywki Międzygminnej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.


 

"MISTRZ PIĘNEGO CZYTANIA" - W BIBLIOTECE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR1 ODBYŁY SIĘ ELIMINACJE DO KONKURSU

Laureaci Konkursu


 

W SZKOLE PODSTAWOWEN Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1 IM. K.MIARKI ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA INNOWACJA PEDAGOGICZNA "BIESIADY CZYTELNICZE - POKOCHAĆ KSIĄŻKĘ"

 Sadzenie drzewka w ramach innowacji „Biesiady czytelnicze – pokochać książkę


 

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH-GOŁAWCU WZIĘLI UDZIAŁ W FINAŁACH WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU REGIONALNEGO W KOSZĘCINIE

Finał regionalnego konkursu


 

AKCJA "NOC W SZKOLE" W ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH - GOŁAWCU

„Świetlicowe nocowanie”


 

AKCJA "NOC W SZKOLE" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W LĘDZINACH

Uczniowie SP1 spędzili noc w szkole

pdf
Noc w Szkole
274 KB

 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NASTĄPIŁO UROCZYSTE WRĘCZENIE EUROPASSÓW

Zagraniczne doskonalenie zawodowych umiejętności uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach - uroczyste wręczenie Europassów Mobilność


 

UCZENNICE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ Z WIZYTĄ W ING BANKU ŚLĄSKIM

Młodzież technikum ekonomicznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wybrała się z wizytą do oddziału ING Banku Śląskiego w Lędzinach

 


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZESTNICZYLI W DZIEŃ DZIECKA W XXIII SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Warszawie


 

W ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH-GOŁAWCU ODBYŁ SIĘ KONKURS WIEDZY O LĘDZINACH I ZNAJOMOŚCI GWARY ŚLĄSKIEJ PN.: "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

Konkurs regionalny w Zespole Szkół na Goławcu


 

MIEJSKI KONKURS „CZYTAM! LUBIĘ TO!” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Międzyszkolny konkurs czytelniczy w SP1


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 BYLI NA WYCIECZCE W SKANSENIE

Uczniowie SP1 na wycieczce w skansenie


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ZORGANIZOWANA ZOSTAŁA AKCJA "NOC W SZKOLE"

Noc w szkole


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ BIERZE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM REALIZOWANYM PRZY WSPÓŁPRACY Z AIESEC

Zagraniczni goście w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ PO RAZ SZÓSTY ZORGANIZOWAŁ KONKURS LOGISTYCZNY

Uczniowie gimnazjum na konkursie logistycznym w PZS


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZESTNICZYLI W WARSZTATACH Z OBSŁUGI KASY FISKALNEJ ORAZ Z ROBOTYKI

Uczniowie PZS na warsztatach w Bukowinie Tatrzańskiej


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3: ALICJA ŚCIERSKA, ANGELIKA GÓRECKA I MICHAŁ LEJA WZIĘLI UDZIAŁ W  VII EDYCJI REJONOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

VII edycja Rejonowego Konkursu Czytelniczego, który odbył się w MCK Tychy


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH SPĘDZĄ  (19 MAJA) WIECZÓR W SZKOLE NA DODATKOWYCH ZAJĘCIACH, MIĘDZY INNYMI Z ASTRONOMII

„Idzie niebo ciemną nocą ...” czyli II edycja Nocy w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH PO RAZ DWUNASTY WZIĄŁ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMIE "DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach brali udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzień Przedsiębiorczości”.


 

UCZNIOWIE II KLASY TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ZWIEDZILI MUZEUM GÓRNICTWA WEGLOWEGO W ZABRZU

Uczniowie technikum elektrycznego i energii odnawialnej PZS na wycieczce w Muzeum Górnictwa Węglowego


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ OBCHODZILI DZIEŃ ELEKTRYKA

Obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYŁA SIĘ AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP3


 

DZIECI  Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 W LĘDZINACH WYSTĄPIŁY NA SALI WIDOWISKOWO-KINOWEJ "PIAST" Z REPERTUAREM WIOSENNYCH PIOSENEK

Impreza zorganizowana przez MP1 i MOK przebiegała pod hasłem: „Wiosna w błękitnej sukience, bierze krokusy na ręce”...


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI CZTEROTYGODNIOWE PRAKTYKI ZAWODOWE NA GRENADZIE W HISZPANII

Uczniowie PZS na praktykach w Hiszpanii


 

MŁODZIEŻ Z TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ WZIĘŁA UDZIAŁ W TARGACH LOGISTYKI I TRANSPORTU, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W SILESIA EXPO W SOSNOWCU

Uczniowie Technikum Logistycznego w PZS na Tarach Logistycznych w Silesia Expo Sosnowiec


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI WARSZTATY Z WYKŁADOWCĄ AKADEMICKIM

21 kwietnia 2017 roku w ramach Dnia Logistyka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach gościł dr. Pawła Sobczaka - wykładowcę akademickiego


 

CHÓR ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE NA FESTIWALU 

Chór Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach wziął udział w XXVII Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Tychach


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ BYLI NA WYCIECZCE W CINIBA

Uczniowie techników w PZS wybrali się na wycieczkę do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach.


 

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ ODBYLI ZAJĘCIA Z DIETETYKIEM

ZS w Lędzinach bierze udział w akcji "Trzymaj formę"


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAKOŃCZYŁA SIĘ CZWARTA EDYCJA AKCJI PROMUJĄCEJ EKOLOGICZNE POSTAWY WŚRÓD MŁODYCH LUDZI

 

IV edycja akcji: „Bądź eko z biblioteką” zakończona


 

UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z O.I. NR 1 ZOSTALI ZWYCIĘZCAMI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,PRZEBUDZENIE WIOSNY” ZORGANIZOWANEGO PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ W LĘDZINACH

"Przebudzenie wiosny" - konkurs recytatorski w Miejskiej Bibliotece Publicznej


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Uczniowie Szkoły Podstwowej nr 1 obchodzili Światowy Dzień Wody


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI MIESIĘCZNE PRAKTYKI ZAWODOWE W HISZPAŃSKIEJ GRENADZIE

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól na zagranicznych praktykach


 

LEGO EDUKACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Klocki Lego, oprócz tego, że są ulubioną zabawką, są także nieocenionym narzędziem do sensorycznej nauki.


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 WZIĘŁY UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM POD PATRONATEM WICEMINISTRA WÓJCIKA, PN.: "JAKI ZNAK TWÓJ? ORZEŁ BIAŁY"

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 na konkursie plastycznym pod patronatem Ministra Michała Wójcika


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W WOJEWÓDZKIM ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Wojewódzkie eliminacje konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY LOGISTYCZNEJ

Uczniowie trzeciej klasy technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ I WOJEWÓDZKA KONFERENCJA KLAS MUNDUROWYCH NA KTÓRĄ PRZYBYŁO WIELU OFICJELI

Konferencja w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach


 

PRZEDSZKOLAKI BRAŁY UDZIAŁ W OBCHODACH ŚWIATOWEGO DNIA PISARZA PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w obchodach Światowego Dnia Pisarza.


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 OBCHODZONO DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dni Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej z O. I. nr 1 im. Karola Miarki


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W XVI EDYCJI REGIONALNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO MISH MASH

Uczniowie PZS na konkursie językowym


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH UCZYLI SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO OD ZAGRANICZNYCH GOŚCI Z ORGANIZACJI AISEAC

Asystenci językowi w PZS


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYŁY SIE ZAJĘCIA OTWARTE

"Smaki muzyczne" to temat zajęć otwartych w SP1


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 WZIĘLI UDZIAŁ W BALU KARNAWAŁOWYM

Klasy I-III wzięły udział w zabawie karnawałowej


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 OBCHODZILI DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Występy artystyczne uczniów dla babć i dziadków


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W DNIU TAKTYCZNYM NA POLIGONIE WOJSKOWYM W TYCHACH

Uczniowie PZS trenowali na poligonie wojskowym


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ZWIEDZILI FIRME PRO-CARS


 

NASZE KSIĄŻECZKI-ZAJĘCIA W BIBLIOTECE I KONKURS W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w bibliotece szkolnej na temat ,,Budowy książki”.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZOSTALI PASOWANI NA CZYTELNIKÓW

Pasowanie na czytelników biblioteki


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 WZIĘŁA UDZIAŁ W  AKCJI „GÓRA GROSZA”

Uczniowie SP1 zbierali monety by przeznaczyć je na cel charytatywny


 

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NA GOŁAWCU BAWILI SIĘ WSPÓLNIE Z PODOPIECZNYMI OŚRODKA BŁOGOSŁAWIONEJ KAROLINY NA SPOTKANIU WALENTYNKOWYM

W Zespole Szkól w Lędzinach -Goławcu odbyło się spotkanieuczniów z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Błogosławionej Karoliny


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYLI INTERESUJĄCE SPOTKANIE Z BIEGŁYM REWIDENTEM

Ekonomistki zapoznają się z zawodem biegłego rewidenta


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ WZIĘLI UDZIAŁ W PROJEKCIE DOTYCZACYM SZKOLENIA MŁODYCH KIEROWCÓW ORGANIZOWANYM PRZEZ POLICJĘ

W PZS miało miejsce szkolenie pt.: „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ZDOBYLI UPRAWNIENIA DO ZAJMOWANIA SIĘ EKSPLOATACJĄ URZĄDZEŃ, INSTALACJI I SIECI

Uczniowie PZS ukończyli kurs przygotowujący do egzaminu kwalifikacyjnego SEP


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 ZORGANIZOWAŁA ZBIÓRKĘ I PRZEKAZAŁA DARY NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W MYSŁOWICACH

Podziękowanie dla uczniów SP3 za zorganizowanie zbiórki na schronisko dla zwierząt


 

UCZENNICE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ODNIOSŁY SUKCES W I ETAPIE OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZAKWALIFIKOWAŁY SIĘ DO PÓŁFINAŁU

Uczennice PZS zostały laureatkami I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ UCZA SIĘ PROGRAMOWANIA ROBOTÓW NA ZAJĘCIACH Z INFORMATYKI

Klasa technikum informatycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach została wzbogacona o nowy przedmiot - Elementy robotyki.


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI ZBIERANIA MONET NA CELE CHARYTATYWNE. UZBIERALI 259 ZŁ.

Na przełomie listopada i grudnia w PSZ odbyła się zbiórka monet pn.: „Góra Grosza”.


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ ODBYŁ SIĘ TYDZIEŃ WOLONTARIATU

Wolontariusze PZS


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII, KTÓRY ODBYŁ SIĘ W BIERUNIU

Laureaci konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYLI W RAMACH LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO ŚWIĄTECZNĄ ROZMOWĘ  PRZEZ SKYPE Z NATIVE SPEAKEREM Z KANADY

Uczniowie SP3 odbyli rozmowę świąteczną po angielsku przez skype


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WYSTAWILI JASEŁKA

Jasełka w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIELI UDZIAŁ W KONKURSIE RECYTATORSKIM: "SZELAST MIJANEGO CZASU"

Uczniowie SP3 na konkursie recytatorskim


 

PRACE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ZOSTAŁY NAGRODZONE W REJONOWYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM O LAUR RAFAŁA POMORSKIEGO

Uczniowie SP3 odnieśli sukcesy w konkursie twórczości dziecięcej


 

UCZENNICA POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH JEST WYBITNĄ ZAWODNICZĄ KARATE - MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI I EUROPY

Magdalena Gryc jest od prawie dziesięciu lat zawodniczką Oyama Karate

 

 


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYŁ SIĘ KONKURS WIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU ZORGANIZOWANY W RAMACH OBCHODÓW ROKU SIENKIEWICZOWSKIEGO. TEGO DNIA UCZNIOWIE WYSTĄPILI Z BARDZO CIEKAWYM PROGRAMEM ARTYSTYCZNYM PRZYBLIŻAJĄCYM UTWORY AUTORA

Inscenizacja z filmu "Potop" w ramach obchodów Roku Sienkiewicza


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE, KTÓRY ODBYŁ SIĘ POD HASŁEM "WIRTUALNY FESTIWAL HISTORII NAJNOWSZEJ"

Uczniowie SP3 wzieli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WYSŁUCHALI NA POLITECHNICE ŚLASKIEJ  WYKŁADU NA TEMAT POKRZYWY I JEJ WŁAŚCIWOŚCI

Uczniowie PZS pod budynkiem Politechniki Śląskiej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WYSŁUCHALI WYKŁADU NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ DOTYCZĄCEGO SPRAW EKOLOGII

Uczniowie klas technikum mechaniczno-informatycznego i urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, dotyczących wpływu człowieka na środowisko.

 


 

KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Powiatowy Konkurs Krasomówczy w Gwarze Śląskiej „Godej po naszymu”

 


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 PRZYGOTOWALI PREZENTY I KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA CHORYCH Z HOSPICJUM "CORDIS" W KATOWICACH

Uczniowie SP3 pracowali na rzecz hospicjum "Cordis"


 

KABARET "NO NAME" Z POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAJAŁ PIERWSZE MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE "TALENTY NA SCENĘ 2016".

W Bieruńskim Ośrodku Kultury po raz  siódmy odbył się Powiatowy Konkurs  „Talenty na scenę” 2016.

 


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ ODBYLI WARSZTATY PN. '"ZAINSTALUJ"

Uczniowie technikum mechanicznego odbyli warsztaty


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 ODBYLI WYCIECZKE DO PAŁACU MŁODZIEZY W KATOWICACH Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Mikołajkowa wycieczka do Pałacu Młodzieży w Katowicach


 

OBCHODY "BARBÓRKI" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH

Barbórka w Szkole Podstawowej nr 3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 OBCHODZILI UROCZYSCIE DZIEŃ GÓRNIKA

Akademia z okazji Dnia Górnika w SP3


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA AKADEMIA BARBÓRKOWA PN.: " JA JESTEM STĄD - SPOTKANIE Z TRADYCJĄ ŚLĄSKĄ "

Uroczyste "Spotkanie z tradycją śląską"


 

W GIMNAZJUM NR 1 ODBYŁ SIĘ MIEJSKI KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ ZORGANIZOWANY Z OKAZJI 25-LECIA SAMORZĄDNOŚCI LĘDZIN

W listopadzie, w Gimnazjum nr 1 odbył się Miejski Konkurs Wiedzy z okazji 25 lecia Samorządności Lędzin.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

Uczniowie SP3 uczestniczyli w przedstawieniu ,, Mity greckie” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE "POETYCKA HERBACIARNIA" W RAMACH KTÓREGO RECYTOWALI WIERSZE PATRIOTYCZNE

Uczniowie SP3 na konkursie recytatorskim w PZS Bieruń


 

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYŁY SIĘ ZAJĘCIA OTWARTE DLA NAUCZYCIELI WSZYSTKICH SZKÓŁ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W BIERUNIU I LĘDZINACH

Nauczyciele mieli okazję zobaczyć w SP1 zajęcia z wykorzystaniem techniki aktywizującej uczniów


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Światowy Dzień Pluszowego misia w SP3


 

ZABAWA ANDRZEJKOWA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Zabawa "Andrzejkowa" w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W "SPRZĄTANIU ŚWIATA"

Uczniowie SP3 wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata"


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH OBCHODZIŁ AKTYWNIE ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I BRAŁ UDZIAŁ W RÓŻNYCH PRZEDSIĘWZIĘCIACH

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony w lędzińskim PZS


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH PRZYŁĄCZYLI SIĘ PO RAZ DWUDZIESTY DO AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Akcja krwiodastwa w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAKUPIŁ NOWOCZESNĄ DRUKARKĘ 3D Z KTÓREJ KORZYSTAJĄ PRZYSZLI INFORMATYCY I MECHANICY

Drukarka 3D w PZS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ OTRZYMAŁ WYRÓŻNIENIE W RANKINGU "IT SZKOŁA"

Dyplom dla PZS


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ SPOTKALI SIĘ Z PRZEDSIĘBIORCAMI W RAMACH OBCHODÓW ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOSCI

Spotkanie uczniów PZS z przedsiębiorcami


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W WARSZTATACH Z ROBOTYKI, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W ZAKOPANEM

Uczniowie technikum PZS na warsztatach w Zakopanem


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 UROCZYŚCIE ŚWIĘTOWALI ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI BIORĄC UDZIAŁ W KONKURSACH

Uczniowie SP3 brali udział w konkursach patriotycznych: "Symbole Narodowe" oraz "Moja Ojczyzna Polska"


 

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Święto Niepodległości w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W LĘDZINACH SAMODZIELNIE PRZYGOTOWYWALI ŚNIADANIA,  A NASTĘPNIE WSPOLNIE JE SPOŻYWALI W RAMACH OGÓLNOŚWIATOWEJ AKCJI "ŚNIADANIE DAJE MOC"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wzieli udział w akcji "Śniadanie daje moc".


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI "RAZEM DLA POKOJU" ZORGANIZOWANEJ W RAMACH OBCHODÓW TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ

Tydzień Edukacji Globalnej w SP3


 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z CUKRZYCĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą


 

WYRÓŻNIENIE I CERTYFIKAT DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

Certyfikat dla SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZDOBYLI DWA PUCHARY NA ZAWODACH ROZEGRANYCH W RAMACH SZACHOWEJ LIGI MIĘDZYSZKOLNEJ

Uczniowie SP1 wzieli udział w Szachowej Lidze Międzyszkolnej


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ NA OLIMPIADZIE EKONOMICZNEJ

Szkolny etap XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH URUCHOMIONA ZOSTAŁA NOWOCZESNA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Nowa pracownia komputerowa w PZS w Lędzinach


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 SPOTKALI SIĘ Z INDONEZYJSKIM MISJONARZEM

Misjonarz w SP3


 

UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ WZIĘLI UDZIAŁ W I ETAPIE OLIMPIADY SPEDYCYJNO-LOGISTYCZNEJ ORGANIZOWANEJ PRZEZ UNIWERSYTET GDAŃSKI

Uczniowie PZS na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej


 

UCZEŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZDOBYŁ PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE RECYTATORSKIM "Z GWARĄ NA TY" ZORGANIZOWANYM PRZEZ MIEJSKI OŚRODEK KULTURY

Konkurs recytatorski "Z gwara na Ty" zorganizowany w sali na Placu Farskim


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ ODWIEDZONY ZOSTAŁ PRZEZ MISJONARZA Z INDONEZJI

Misjonarz w Powiatowym Zespole Szkół


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WZIĘLI UDZIAŁ W EUROPEJSKIM PROJEKCIE NAUKOWYM  I ODBYLI WIRTUALNĄ LEKCJĘ PRZYRODY Z NAUKOWCAMI

Uczniowie SP 3 biorą udział w programie ERIS


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH OKAZAŁ SIĘ NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W REJONIE NA OLIMPIADZIE LOGISTYCZNEJ I ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO ETAPU OKRĘGOWEGO

Uczeń PZS znalazł się w półfinale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 2 POZNAŁY PRACĘ ROLNIKA W RAMACH PROJEKTU "GOSPODARSTWO" W KTÓRYM PLACÓWKA WZIĘŁA UDZIAŁ

Przedszkolaki z MP2 wzięły udział w projekcie "Gospodarstwo"


 

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

Uczniowie SP1 obchodzą Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych


 

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH MUNDUROWYCH  W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Klasy mundurowe PZS uroczyście ślubowały


 

DRUŻYNA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZAJĘŁA I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH SZACHOWYCH, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W BIERUNIU

Uczniowie SP1 zwycięzcami Powiatowych Mistrzostw Szachowych


 

UCZNIOWIE KLAS PIĄTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ZWIEDZALI WROCŁAWSKIE OCEANARIUM I ZOO

Uczniowie SP1 zwiedzili ZOO i Oceanarium we Wrocławiu


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ZWIEDZALI CHORZOWSKIE PLANETARIUM

Trzecioklasiści z SP1 na wycieczce w planetarium


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ODBYLI WYCIECZKĘ DO RODZINNEJ PIEKARNI PAŃSTWA WANOT BY POZNAĆ TAJNIKI WYPIEKANIA CHLEBA

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 podglądają jak piecze się chleb


 

UCZNIOWIE KLAS DRUGICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 PODCZAS SPOTKANIA Z POLICJANTEM, POZNALI ZASADY BEZPIECZNEGO PORUSZANIA SIĘ PO DRODZE

Uczniowie SP3 na spotkaniu z funkcjonariuszem bieruńskiej drogówki


 

PRZEDSZKOLAKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 RYWALIZOWAŁY W KONKURSIE RECYTATORSKIM MAJĄCYM NA CELU PROMOWANIE GWARY ŚLĄSKIEJ

Międzygrupowy konkurs recytatorski "Z gwarą na Ty" w MP1


 

OBCHODY ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ NA GOŁAWCU

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela w ZS na Goławcu


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 W LĘDZINACH ODBYŁY GRUPOWĄ WYCIECZKĘ DO POKAZOWEJ ZAGRODY ŻUBRÓW W PSZCZYNIE

Przedszkolaki z MP1 na wycieczce w zagrodzie żubrów


 

PASOWANIE NA PIERWSZAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Pierwszoklasiści z SP3 po uroczystym pasowaniu


 

DZIECI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 UROCZYŚCIE ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ PAPIESKI

Proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej na obchodach Dnia Papieskiego w MP1


 

W ZESPOLE SZKÓŁ NA GOŁAWCU ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z KSIĘGARZEM PT.: "CZY WARTO CZYTAĆ?"

Spotkanie uczniów Zespołu Szkół na Goławcu z księgarzem


 

PRZEDSZKOLAKI Z MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 1 OBCHODZIŁY DZIEŃ MARCHEWKI

Dzień Marchewki w MP1


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 ODBYLI ROZMOWĘ Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI I POZNALI ZASADY ZAPOBIEGANIA NIEBEZPIECZEŃSTWOM

ODWIEDZINY POLICJANTA W SP3


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ MAJĄ ZA SOBĄ JUŻ PIERWSZY (SZKOLNY) ETAP IX OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ

4 października 2016 roku ruszyła IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna


 

PROJEKT "NEXT STEP" W RAMACH MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI AIESEC ZORGANIZOWANY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Iranka i Marokańczyk uczyli młodzież z PZS języka angielskiego i opowiadali o kulturach swoich krajów


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEN NR 3 WYBRALI SWÓJ UCZNIOWSKI SAMORZĄD

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w SP3


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI GŁOŚNEGO CZYTANIA ZORGANIZOWANEJ PRZEZ MIEJSKĄ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ

Uczniowie SP1 wzięli udział w akcji Głośnego Czytania


 

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Uczniowie SP3 wzieli udział w akcji Głośnego Czytania


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ WZIĄŁ UDZIAŁ W AKCJI CZYTANIA PRZEDSZKOLAKOM ZORGANIZOWANEJ W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Uczniowie PZS czytali na głos przedszkolakom w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 2016


 

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH POZNAWALI TRADYCJĘ I KULTURĘ NASZEGO REGIONU PODCZAS SPECJALNYCH WARSZTATÓW

Uczniowie SP3 na warsztatach zorganizowanych w ramach Projektu Europejskiego „Dziedzictwo narodowe w województwie śląskim”


 

POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH ZAPROSIŁ GIMNAZJALISTÓW Z BIERUŃSKICH I LĘDZIŃSKICH SZKÓŁ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W  KONKURSIE JĘZYKOWYM ZORGANIZOWANYM W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW

"Silni w językach" to konkurs, który PZS przygotował w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków


 

W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW UCZNIOWIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH TRENOWALI JĘZYK NIEMIECKI PRZEZ SKYPE

Język niemiecki przez skype w PZS


 

DRUŻYNA Z POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘŁA UDZIAŁ W KONKURSIE "CZY BYŁBYŚ DOBRYM INŻYNIEREM?", KTÓRY ODBYŁ SIĘ W GLIWICACH

Uczniowie PZS na konkursie "Czy byłbyś dobrym inżynierem?"


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WŁĄCZYLI SIĘ W OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ORDERU UŚMIECHU, KTÓRY MIAŁ MIEJSCE 21 WRZEŚNIA.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w SP3


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH ĆWICZĄ MUSZTRĘ PRZED UROCZYSTYM ŚLUBOWANIEM

Trening musztry przed uroczystością ślubowania


 

WIZYTA NACZELNIKA OSP LĘDZINY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI JUBILEUSZU 105-LECIA ISTNIENIA OSP W LĘDZINACH

Uczniowie PZS świętowali jubileusz 105-lecia istnienia OSP w Lędzinach


 

PIKNIK INTEGRACYJNY "TOLERANCJA NA SPORTOWO" W GIMNAZJUM NR 1.

Piknik integracyjny w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach z udziałem podopiecznych Ośrodka Błogosławionej Karoliny


 

UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ PO RAZ KOLEJNY WZIELI UDZIAŁ W PROFESJONALNYM SZKOLENIU DLA SKOCZKÓW SPADOCHRONOWYCH

Uczniowie klas wojskowych PZS w Lędzinach skakali ze spadochronem


 

UCZENNICE KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH WZIĘŁY UDZIAŁ W UROCZYSTYCH OBCHODACH DNIA PAMIĘCI POMORDOWANYCH I POLEGŁYCH POLICJANTÓW, KTÓRE MIAŁY MIEJSCE W KATOWICACH.

Uczennice PZS na obchodach Dnia Pamięci Pomordowanych i Poległych Policjantów


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WZIĘLI UDZIAŁ W I ETAPIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "NUDNA MATEMATYKA"

Uczniowie SP3 na konkursie matematycznym w Katowicach


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W RAMACH AKCJI: "EDUKACJA BEZ PODRĘCZNIKA" ODBYLI LEKCJE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Uczniowie SP3 wzięli udział w zajęciach na świeżym powietrzu


 

W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ODBYŁA SIĘ KOLEJNA EDYCJA SZKOLNEGO KIERMASZU UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Kiermasz podręczników w PZS


 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W LĘDZINACH PRZYŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI NARDOWEGO CZYTANIA 2016.

Uczniowie SP3 czytają "Quo Vadis" Sienkiewicza


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w SP3


 

UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 1 W LĘDZINACH ZAPREZENTOWALI REPERTUAR SZANTOWY W TRAKCIE KAWIARENKI POETYCKIEJ ORAZ NA BIWAKU ŻEGLARSKIM W CHEŁMIE ŚLĄSKIM

Czerwcowe imprezy uczniów Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach


 

UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH POZNAWALI PROCESY OCZYSZCZANIA ŚCIEKÓW W RCGW W TYCHACH

 

Uczniowie PZS kształcący się  w zawodzie Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej na wycieczce w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach.

 


 

"WYBIERZ ŻYCIE. PIERWSZY KROK" - PROGRAM EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNY REALIZOWANY PRZEZ POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W LĘDZINACH

PZS prowadzi program edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dotyczący profilaktyki raka szyjki macicy i zakażeń HPV

 


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH ŚWIĘTOWALI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EELEKTRYKA

Dyrektor PZS wręczyła absolwentom technikum elektrycznego świadectwa kwalifikacyjne SEP


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH UCZYLI SIĘ HISTORII ŚWIATA KORZYSTAJĄC Z NOWOCZESNEJ APLIKACJI OCOOLAR 

Uczniowie klasy IV SP nr 3 wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii


 

UCZENNICE KLAS DRUGICH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W LĘDZINACH WYSTĄPIŁY NA FESTIWALU TANECZNYM PREZENTUJĄC TANIEC ANDALUZYJSKI

Uczennice SP nr 3 na III Wojewódzkim Festiwalu Tańców Europy

 

 


 

UCZNIOWIE VI KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH ODBYLI TRZYDNIOWĄ WYCIECZKĘ DO WARSZAWY

Szóstoklasiści w ramach wycieczki po stolicy zwiedzili również Sejm i Senat RP i spotkali się z Senatorem Czesławem Ryszką


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI PRZYGOTOWALI WYSTĘPY ARTYSTYCZNE Z OKAZJI ŚWIĘTA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

Obchody Święta Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1


 

CHINKA STUDIUJĄCA W KANADZIE UCZYŁA MŁODZIEŻ POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH MATEMATYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Chinka z Uniwersytetu w Kanadzie na zajęciach w PZS w ramach programu AIESEC


 

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 NA GOŁAWCU  NA ZIELONEJ SZKOLE W ŁEBIE

Trzecioklasiści przez dwa tygodnie przebywali nad polskim morzem


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH NA WYCIECZKE W BROWARZE KSIĄŻĘCYM W TYCHACH

Uczniowie lędzińskiego PZS 31 maja zwiedzili Tyskie Browarium


 

KIEROWNIK REFERATU OCHRONY ŚRODOWISKA UM - RENATA ZAZAKOWNY ZŁOŻYŁA WIZYTĘ UCZNIOM GIMNAZJUM NR 1 W LĘDZINACH

Spotkanie pani kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Gimnazjum nr 1


 

PROCESJA W BOŻE CIAŁO ZABEZPIECZONA ZOSTAŁA PRZEZ UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ

Młodzież klas mundurowych PZS w Lędzinach na procesji w uroczystość Bożego Ciała


 

FESTYN SZKOLNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1


 

MIĘDZYPOKOLENIOWY POKAZ MODY W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 2 W LĘDZINACH

Pokaz Mody Przedszkolaków


 

KONKURS LOGISTYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW POWIATU BIERUŃSKO - LĘDZIŃSKIEGO ZORGANIZOWANY NA TERENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH

Konkurs dla Gimnazjalistów w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

PIKNIK RODZINNY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ - 21 MAJA 2016.

Młodzież PZS w Lędzinach bawiła się na Pikniku Rodzinnym wraz ze swymi rodzinami


 

WYCIECZKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. KAROLA MIARKI W LĘDZINACH DO MOSZNEJ NA OPOLSZCZYŹNIE

Wycieczka edukacyjna uczniów klasy IV SP nr 1 do zamku w Mosznej


 

WRĘCZIE UCZNIOM TECHNIKUM W PZS EUROPASSOW, EUROPEJSKICH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH UKOŃCZENIE ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH

UczniowiePZS Lędziny na zagranicznych praktykach zawodowych


 

UCZENNICE PZS NA POSIEDZENIU KOMISJI PROBLEMOWEJ, SKŁADAJĄCEJ SIĘ Z POSŁÓW TEGOROCZNEJ SESJI SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY - SULEJÓWEK 14-15 MAJ 2016.

Uczennice I klasy Technikum im. Anielina Fabery wchodzącego w skład PZS Lędziny na wyjeździe w Sulejówku

 


 

"CO WARTO WIEDZIEĆ O GWARZE ŚLĄSKIEJ" - PRELEKCJA W GIMNAZJUM NR 1 IM JANUSZA KORCZAKA DOTYCZĄCA KULTURY I TRADYCJI NASZEGO REGIONU

Wykład prof. Heleny Synowiec na temat gwary śląskiej


 

WIZYTA PIERWSZAKÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W FABRYCE DANONE W BIERUNIU

Uczniowie pierwszych klas SP nr 1 na wycieczce w fabryce Danone


 

UROCZYSTE OBCHODY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ GIMNAZJUM NR 1 IM. JANUSZA KORCZAKA

Młodzież z Gimnazjum nr 1 na uroczystości 9 maja


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO PZS NA ZAJĘCIACH ZORGANIZOWANYCH PRZEZ POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ

 

Wizyta uczniów PZS na Politechnice Śląskiej


 

AKADEMIA UPAMIĘTNIAJĄCA 1050 ROCZNICĘ PRZYJĘCIA PRZEZ POLSKĘ CHRZTU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

Przedstawienie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski w Szkole Podstawowej nr 3 im. J.Ch. Ruberga


 

SPOTKANIE MATURZYSTÓW Z PZS W LĘDZINACH Z ALOJZYM LYSKO

Prelekcja pisarza z Bojszów - Alojzego Lysko dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół.


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH NA KONKURSIE Z WIEDZY O ELEKTRYCE

Konkurs SEP w Gliwicach


 

UCZNIOWIE TECHNIKUM LOGISTYCZNEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W LĘDZINACH GOŚCILI W FIRMIE LOGISTYCZNEJ SEIFERT POLSKA

Logistycy z lędzińskiego PZS-u w firmie Seifert Polska.

 

 


 

UCZENNICE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH PODCZAS DNIA OTWARTEGO W URZEDZIE STATYSTYCZNYM W KATOWICACH 

Wizyta uczennic PZS w Urzędzie Statystycznym w Katowicach


 

SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCEJ RADY MIASTA ELŻBIETY OSTROWSKIEJ Z UCZNIMAMI LĘDZIŃSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 W RAMACH OBCHODÓW 16 ROCZNICY ISTNIENIA TEJ SZKOŁY

Obchody 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Lędzinach w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka


 

WYKŁADY NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ DLA PRZYSZŁYCH ELEKTRYKÓW, INFORMATYKÓW I TECHNIKÓW GÓRNICTWA KSZTAŁCĄCYCH SIĘ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

Uczniowie klas technikum PZS w Lędzinach uczestniczą w wykładach na Politechnice Śląskiej w Katowicach


 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ALFIK MATEMATYCZNY" - Lędzinianie z SP nr 3 wyróżnieni

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 otrzymało dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w konkursie matematycznym


 

Życzenia Ministerstwa Obrony Narodowej dla Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


 

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij