2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2019-05-23
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

„LOKALNY PATRIOTA” - ZIMĘ SPĘDZI W BEZPIECZNYM MIEJSCU

2019-10-03

Lędziński bocian - „lokalny patriota”, który zimy się nie boi, nie odleciał jak inne bociany, bo był za młody. 2 października odbyła się akcja, którą przeprowadziało Pogotowie Leśne z Mikołowa, dzięki której nasz lędziński bocian trafił pod "dobre skrzydła" i zimę spędzi w bezpiecznym miejscu.

Bocianem zainteresowali się mieszkańcy, którzy dokarmiali ptaka. Bocian miał stałe "pory karmienia" więc często pojawiał się w pobliżu lędzińskiego sklepu w określonych godzinach. Codziennie o godz. 7:00 i 16:00 dostawał jedzenie. Zaczynało się jednak robić coraz zimniej, a reszta jego współbratymców już dawno opuściła Polskę. Straż miejska próbowała ptaka złapać i skierować do Pogotowia Leśnego w Mikołowie jednak bez specjalnych środków, dzięki którym bocian stał się spokojniejszy nie było to takie proste. Nasz Patiota Wzbudzał duże zainteresowanie wśród klientów sklepy, którzy przyjeżdżali z okolicznych miast, aby poznać nowego mieszkańca gminy. Pogoń za boćkiem trwała kilka dni. Okoliczni mieszkańcy zaproponowali nawet, że przyjmą bociana pod swój dach. Nie zapominajmy jednak, że chociaż "oswojony" nadal mamy do czynienia z dzikim zwierzęciem, które żyje na wolności. Bocian więc zimę musi przeczekać w speclanych warunkach. Ptaka udało się złapać drugiego października dzięki zaplanowanej akcji Teraz bocian będzie przebywał ze swoimi współbratymcami do wiosny w Pogotowiu Leśnym w Mikołowie, wraz z około czterdziestoma młodymi kolegami i koleżankami, którzy również nie opuścili w tym roku Polski.

dsc_0883.jpg
dsc_0865.jpg
dsc_0932.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij