Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Konferencja dotycząca promes dla samorządów w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach

2020-02-24

24 lutego 2020 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja podczas której Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed wraz z wojewodą Śląskim Jarosławem Wieczorkiem oraz wicewojewodą Janem Chrząszczem wręczył gminom promesy dofinansowania w ramach tegorocznej edycji programu „Maluch+”.

W tym roku do samorządów i podmiotów prywatnych w naszym województwie trafi aż 35,5 mln złotych. Pomoc przekazana została na nowe instytucje opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat lub nowe miejsca w już funkcjonujących żłobkach, klubach dziecięcych lub u dziennego opiekuna.

 

Podczas spotkania odbyło się również podsumowanie działań resortu dotyczące programów społecznych. Wspomniano także o programie realizowanym ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, zwanego „Funduszem Solidarnościowym” na finansowanie zadań w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020, do którego przystąpiła nasza gmina i z którego otrzymaliśmy środki w wysokości 126 450,00 zł co stanowi 100% kosztów realizacji zadania.

Program służy zapewnieniu usług asystenta pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

W załączeniu ulotka informacyjna Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

-1.jpg
-3.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij