Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1

ul. Stadionowa 1, 43-140 Lędziny

tel.: (32) 216 75 73

e-mail: mp1_ledziny@wp.pl

internet: http://mp1ledziny.edupage.org/

 

liczba oddziałów przedszkolnych:13

liczba wychowanków: 300

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach jest placówką publiczną dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z terenu Gminy. Przedszkole czynne jest codziennie od godziny 6.00 do 16.30. Łącznie do przedszkola uczęszcza 300 dzieci skupionych w 13 oddziałach przedszkolnych, zlokalizowanych w trzech miejscach na terenie gminy. Główną siedzibą przedszkola od 1 września 2014r. jest nowy budynek przy ul. Stadionowej, w którym funkcjonuje siedem oddziałów.

Budynek nowego przedszkola umiejscowiony jest w przyjaznym dla dziecka otoczeniu, z dala od zgiełku ulicznego oraz w sąsiedztwie obiektów sportowych, co wpłynęło na wybór dla przedszkola profilu zdrowotno – sportowego. Przedszkole otoczone jest obszarem leśnym, co sprzyja wypoczynkowi na powietrzu oraz zachęca dzieci do swobodnej aktywności ruchowej. Miejsce to stwarza warunki do prowadzenia zabaw i ćwiczeń, pikników rodzinnych, spartakiad sportowych, itp.

W nowym trzykondygnacyjnym budynku znajduje się siedem przestronnych, estetycznie urządzonych sal, których kolorystyka sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci i pracowników. Sale są jasne, wielofunkcyjne, wyposażone w potrzebne pomoce dydaktyczne, kąciki zabaw, zabawki, nowoczesne meble dostosowane do rozwoju dzieci oraz sprzęt audiowizualny.

Każde piętro ma inną aranżację, duże korytarze, szatnie jasne funkcjonalne łazienki dostosowane do potrzeb małego dziecka. Przedszkole posiada również windę dla osób  niepełnosprawnych, nowocześnie wyposażoną kuchnię, która przygotowuje smaczne, urozmaicone i zdrowe posiłki.

Dzieci mogą bawić się na bezpiecznym i dobrze wyposażonym placu zabaw.

Placówka jest Przedszkolem Misia Uszatka, który poprowadzi dzieci przez baśniowe, sportowe krainy:

  • Morska kraina – pływanie tu zaczynam!
  • Leśna Kraina – spacery przypomina!
  • Kraina Bezpieczeństwa – droga do zwycięstwa!
  • Słoneczna Kraina – wesoła moja mina!
  • Kraina Mądrości – licz na swoje sprawności!
  • Sportowa Kraina – tu mecz się rozpoczyna!
  • Tęczowa Kraina – to kolorowa drużyna!

Miś Uszatek jest przyjacielem oraz przewodnikiem wszystkich dzieci dając im każdego dnia wskazówki dotyczące bezpiecznego, zdrowego i aktywnego stylu życia.

Sport i aktywność ruchowa przewija się we wszystkich formach pracy przedszkola. Oprócz wymienionych krain w przedszkolu funkcjonują sale specjalistyczne: sala integracji sensorycznej, sala doświadczania świata, gabinety specjalistów - logopedy, psychologa, terapeuty.

Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij