2018-11-26
22 listopada odbyła się pierwsza, uroczysta sesja Rady Miasta Lędziny ósmej kadencji, podczas której odbyło się Ślubowanie Radnych oraz Ślubowanie Burmistrza Miasta Lędziny. Podczas pierwszej sesji wybrany został także przewodniczący oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

II seminarium szkoleniowe pod Patrontem Honorowym Burmistrza Miasta Lędziny

2018-05-22

Dnia 9 maja 2018 roku o godz. 9:00 w sali audiowizualnej na Placu Farskim w Lędzinach pod Patrontem Honorowym Burmistrza Miasta Lędziny rozpoczęło się II seminarium szkoleniowe „Stres i trauma – wpływ na umysł, emocje i ciało".

Realizatorem seminarium była Fundacja FASTRYGA, a partnerami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lędzinach, Zespół Interdyscyplinarny w Lędzinach i Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach. Seminarium szkoleniowe poprowadziły dr n. med. Małgorzata Klecka: założycielka i Prezes Fundacji FASTRYGA oraz mgr Barbara Grumuła pedagog, socjoterapeuta. Obie prelegentki są specjalistkami w terapii traumy – Somatic Experiencing.

Głównym zamierzeniem spotkania była profesjonalizacja działań pomocowych i budowanie interdyscyplinarności rozwiązywania problemów osób i rodzin uwikłanych różnymi problemami i kryzysami, które destabilizują ich funkcjonowanie społeczne i prowadzą do bezradności oraz dysfunkcji rodziny.

Celem seminarium szkoleniowego było wzmocnienie własnych zasobów w pracy z drugim człowiekiem, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, ukazanie nowej perspektywy pomagania innym, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, wypracowanie interdyscyplinarnych strategii profilaktycznych i interwencyjnych oraz utrwalenie systemu pomocy dla przedstawicieli podmiotów pomocowych działających na terenie miasta Lędziny.

Tematy poszczególnych wykładów: „Ciało pamięta. Podejście somatyczne w rozumieniu traumy”, „Rodzina jeden organizm – organizacja i reorganizacja stresu i traumy”, „Zaburzenia więzi w rodzinach z problemem alkoholowym i przemocy domowej”, „Rodzina jako system naczyń połączonych – transgeneracyjne przekazy”.

Uczestnicy seminarium uzyskali wiedzę o najnowszych odkryciach związanych z rozumieniem zachowań dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, nowe narzędzia przydatne w pracy z osobami, dziećmi i rodzinami wspierające rozwój w obszarze zaufania, bezpieczeństwa, regulacji emocjonalnej, autonomii, redukcji negatywnych skutków przewlekłego stresu i traumy.

W seminarium szkoleniowym wzięło udział 58 osób zajmujących się zawodowo pomaganiem, m.in. terapeuci, instruktorzy, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni, policjanci, asystenci rodzin, położne, pielęgniarki, pracownicy żłobków i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, kuratorzy sądowi, strażnicy miejscy, pracownicy Urzędu Miasta Lędziny, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lędzinach i Zespołu Interdyscyplinarnego w Lędzinach, a także przedstawiciele organizacji non-profit.

703dsc_0066.jpg
dsc_0103.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij