Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Gala Najlepszych Absolwentów Lędzińskich szkół rocznik 2018/2019

2019-06-27

We wtorek 18 czerwca odbyła się kolejna lędzińska gala podczas której nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swoich szkołach, a także w całym mieście. Była to szczególna gala, ponieważ po raz pierwszy żegnaliśmy absolwentów podwójnego rocznika – ósmoklasistów i ostatniej klasy gimnazjum. Podczas pierwszej części gali lędzińska młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Trójka najlepszych uczniów z każdej ze szkół otrzymała puchary nagradzające ich ciężką pracę przez cały rok.

Główne nagrody otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen wśród wszystkich nagrodzonych lędzińskich absolwentów:

 

III miejsce ze średnią 5,86 zajęła Agata Bobla absolwentka Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, która otrzymała tablet Lenovo.

 

II miejsce ze średnią 5,89 zajęły Paulina Borys ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Karolina Hermyt ze Szkoły Podstawowej nr 4 – obie absolwentki otrzymały aparaty cyfrowe Panasonic Lumix.

 

I miejsce z najlepszą średnią w mieście wynoszącą 5,94 uzyskały Zofia Ścierska oraz Martyna Kirszniok – absolwentki Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach - za swoje osiągnięcia otrzymały Laptopy Lenovo.

 

 

Statuetki św. Barbary dla najlepszych absolwentów ósmej klasy oraz klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach wręczyli Pan Edmund Bryjok oraz Pan Tomasz Sklorz.

 

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lędzinach. Uczniowie zaprezentowali jedno z zadań, które mieli wykonać w trakcie 10 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Edukacji Regionalnej. Uczniowie SP 2 zajęli w nim 3 i 4 miejsce. Zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęli pierwsze miejsce! 

 

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym absolwentom i życzymy im dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień. Gratulujemy także nauczycielom umiejętności pracy z uczniem zdolnym. Rodzicom i opiekunom wszystkich nagrodzonych dziękujemy za stworzenie domu pełnego miłości, w którym wasze dzieci mogły rozwijać swoje zdolności. Wierzymy, że nagrody oraz dyplomy pozostaną dla wszystkich cenną pamiątką dzisiejszego spotkania i staną się motywacją do dalszej pracy.

dsc_0155.jpg
dsc_0083.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij