Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Elektryczne rowery dla Lędzin

2020-02-27

Od dzisiaj pracownicy tutejszego Urzędu mogą korzystać z elektrycznych rowerów, które posłużą im w codziennej pracy. Gmina Lędziny otrzymała 6 jednośladów z Metropolii w ramach programu „Rowerem lub na kole”.

Marcin Dworak, Metropolitalny Oficer Rowerowy oficjalnie przekazał sprzęt burmistrz Krystynie Wróbel.

 

Rowery są już własnością miasta Lędziny. Można na nich osiągnąć prędkość do 25 km na godzinę i przejechać trasę od 60 do 80 km na jednym ładowaniu. W przypadku rozładowania baterii rower nadal można użytkować. Wspomaganie elektryczne pomaga w pokonywaniu odległości bez wielkiego zmęczenia.

 

Warto wspomnieć, że przed budynkiem Urzędu Miasta pod zabezpieczoną wiatą znajdują się przygotowane stojaki rowerowe.

 

Do wszystkich miast i gmin Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii (GZM) przekazanych zostanie w sumie 230 rowerów elektrycznych. Trafią one do urzędników, a także służb mundurowych. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem systemu wypożyczalni rowerów miejskich na terenie 41 miast i gmin GZM, z których korzystać będą mieszkańcy, o czym poinformował Marcin Dworak, Metropolitalny Oficer Rowerowy.

154dsc_0297.jpg
dsc_0198.jpg
77dsc_0173.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij