2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2019-05-23
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Dożynki na Górkach

2019-09-03

1 września swoje Dożynki świętowali mieszkańcy Lędzińskich Górek. Celebracje tego ważnego dla każdego rolnika dnia rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła, na której rolnicy podziękowali za plony.

 

Pełna galeria zdjęć

O godzinie 16:00 spod krzyża ruszył barwny korowód dożynkowy. Czternaście ciągników ruszyło ulicą Lipową w stronę „Łąki pod Dębem”, na której odbywał się festyn. Na czele korowodu jechali starości dożynkowi – Państwo Anna i Piotr Mateja wraz z nimi w bryczce jechali Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel, Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik oraz Wicestarosta Powiatu Bieruńsko-lędzińskiego Agnieszka Wyderka-Dyjecińska. Na Łące pod Dębem korowód przywitał Dj piosenką „Plon niesiemy” w wykonaniu zespołu Folk’n’Roll. Na ręce Burmistrza Miasta został złożony tradycyjny dożynkowy chleb, który następnie został pokrojony i rozdany wszystkim gościom festynu. Głos zabrali także zaproszeni goście. Za ciężką pracę i trud dziękował rolnikom Minister Wójcik. Nie zabrakło także dożynkowych konkurencji, dorośli i dzieci mogli się sprawdzić m.in. w przeciąganiu liny, skokach w workach czy rzucie frisbee. Do dyspozycji najmłodszych dostępny był także dmuchany zamek, wielkie bańki mydlane oraz dożynkowa ławka, którą dzieci mogły pomalować. Zabawa z dj’em trwała do późnych godzin nocnych, a mieszkańcy górek dali się porwać muzyce zmieniając „Łąkę pod Dębem” w taneczny parkiet. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, rolnikom, którzy zaangażowani byli w organizację tego ważnego dla każdego rolnika dnia.

 

 

dsc07039.jpg
dsc07183.jpg
dsc07378.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij