2019-07-30
Sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach-Hołdunów, przy ul. Pogodnej, oznaczonej jako działka numer 3463/257 o powierzchni 0,1673 ha. Cena wywoławcza nieruchomości: 171 000,00 zł Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Wadium ustalone zostało na kwotę: 17 100,00 zł. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2019 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.
2017-12-01
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą współpracy Gminy Lędziny i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lędzinach.
2018-04-14
Szanowni MIESZKAŃCY, Uprzejmie informuję, że w Urzędzie Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55, I piętro, pok.111 istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej porady prawnej przez mieszkańców Lędzin w każdy poniedziałek od godz.14:30 do godz.16:30. Burmistrz Miasta Krystyna Wróbel
2018-05-21
Gmina Lędziny zleciła opracowanie projektu koncepcyjnego przebiegu łącznika drogowego ul. Lędzińskiej z ul. Zawiszy Czarnego. Planowany przebieg obrazują załączone rysunki. Utworzenie łącznika to ważny element działań podejmowanych na rzecz poprawy jakości infrastruktury drogowej na terenie Lędzin.
2019-07-30
Sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Lędzinach-Hołdunów, przy ul. Pogodnej, oznaczonej jako działka numer 3465/257 o powierzchni 0,1316 ha, zapisanej w jednostce rejestrowej gruntów pod pozycją 1335, symbol użytku RIVa (grunty orne). Cena wywoławcza nieruchomości: 135 000,00 zł. Wadium ustalone zostało na kwotę: 13 500,00 zł. Przetarg na sprzedaż nieruchomości odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2019 r. o godz. 11.00 w sali 013 Urzędu Miasta Lędziny przy ul. Lędzińskiej 55.
2019-05-23
2019-06-17
Rusza szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Lędzin. Od 1 czerwca składać można propozycje projektów. Okres ich przyjmowania potrwa do 30 czerwca. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich lędzinianie mają do wykorzystania łączną kwotę 250 000 zł.
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2019-06-11
Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze - GŁÓWNY KSIĘGOWY
2015-12-14
Zainteresowanych nabyciem atrakcyjnej nieruchomości na terenie Miasta Lędziny zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Gminy.

Dni Lędzin 2019

2019-06-05

1 i 2 czerwca świętowaliśmy Dni Lędzin. W tym roku święto miasta odbywało się na stadionie miejskim oraz na Placu Farskim, na których przy pięknej pogodzie licznie pojawili się mieszkańcy. To ważne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Lędzin. Uroczystość oraz okoliczne atrakcje i występy zgromadziły pod sceną tysiące fanów nie tylko muzyki z gatunku Disco Polo.

Pierwszego dnia na scenie pojawiła się m.in. Orkiestra Dęta KWK Ziemowit, która uroczystym koncertem rozpoczęła obchody pierwszego Dnia. Zaraz po niej na płytę boiska marszowym krokiem weszła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Na stadionie na czas trwania imprezy pojawiło się także stoisko Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu – to z nimi do Lędzin przyjechał Robert Rozmus, który zapraszał na… kawę z mlekiem. W swoim ponad dwugodzinnym występie zapraszał do zabawy nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Całe rodziny zaangażowane we wspólną zabawę pojawiły się na scenie biorąc udział w konkursach i wspólnie bawiąc się w rytm muzyki. O godzinie 17:30 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Dni Miasta. Burmistrz Miasta – Krystyna Wróbel przekazała mieszkańcom reprezentowanym przez Panie z Lędzińskiego Klubu seniora a także dziewczynkom w strojach śląskich ze szkoły podstawowej nr 4 – klucze do miasta.  Swój głos podczas rozpoczęcia zabrał także senator Czesław Ryszka, który życzył wszystkim mieszkańcom udanej imprezy. Po przekazaniu klucz dumnie wisiał nad sceną, a podczas trwania uroczystego otwarcia nad stadionem krążyły gołębie sekcji Hołdunów oraz sekcji Lędziny.

Następnie scena przywitała zespół Diamonds Girls, który nie tylko tańcem ale także i wieloma Coverami porwał publiczność zgromadzoną w Lędzinach. O godzinie 19:00 na scenie zagrała Gwiazda Wieczoru – czyli zespół Boys. Marcin Miller wraz z całym zespołem porwał tłumy zgromadzone pod sceną. Aby zdobyć serca publiczności wystarczyła mu chwila, a mieszkańcy i goście bawili się do znanych utworów. Większość utworów zgromadzony tłum fanów wykonywał razem ze swoim idolem. Nie zabrakło także największego hitu zespołu, czyli piosenki „Jesteś szalona”, która wzbudziła we wszystkich wiele entuzjazmu i zachęciła do wspólnego śpiewania. Nie obyło się bez bisów, na które czekała publiczność. Fani zgromadzeni na stadionie zaśpiewali także głośne sto lat dla lidera zespołu, który 27 maja obchodził swoje urodziny.

 O godzinie 20:30 na scenie pojawił się znany artysta Rudi Schuberth oraz Big Silesian Band Joachima Krzyka. Znany polski piosenkarz, kompozytor i satyryk znany z piosenek „Córka rybaka”, „Monika – dziewczyna ratownika” i „Wars wita” we wspólnym występie nie tylko śpiewał, ale dzielił się także z publicznością licznymi historiami oraz opowieściami nt. śpiewanych piosenek, ale także całego artystycznego życia. Big Silesian Band ma w swoim repertuarze aranżacje największych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej, musicalowej i tanecznej. Z takim repertuarem występuje z powodzeniem zarówno na salach koncertowych jak i podczas imprez plenerowych. Dlatego razem z Rudim Schuberthem idealnie sprawdzili się na scenie.

Na zakończenie na płycie boiska odbył się pokaz Fire Show grupy Tesserakt z Bielska Białej.

Na płycie boiska oprócz spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, swoje stoiska wystawiła także Wojskowa Komenda Uzupełnień z Tychów, a także Stowarzyszenie Husaria Mysłowice. Patronat Medialny nad całą imprezą objął portal Silesia 24.

Z okazji Dni Lędzin Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz spółka PGK "Partner" przygotowały dla mieszkańców i gości wiele atrakcji. Tym samym na rodzinnym festynie bawiliśmy się także drugiego czerwca.

Na w tym dniu na Placu Farskim zrobiło się kolorowo, a na festynie „Mama, Tata i Ja” licznie pojawili się mieszkańcy. Imprezę oraz konkursy prowadził kabareciarz i aktor Krzysztof Wierzchowski z Radia Fest. A na scenie pojawili się także, Bernadeta Kowalska ze swoim programem artystycznym oraz Wesoła Biesiada. Ponadto dzieci mogły korzystać z dmuchańca, poczęstować się watą cukrową oraz poprzebijać wielkie banie mydlane, które unosiły się tego dnia nad Placem Farskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego i drugiego dnia – Dni Lędzin 2019.

dsc_0385.jpg
dsc_0587.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij