Działki na sprzedaż
2020-02-27
W zakładce "Aktualności" na stronie internetowej: gis.gov.pl znajdują się komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego na temat koronawirusa SARS-CoV-2.
2020-02-24
Informacje o zaplanowanych transmisjach umieszczane są na stronie internetowej www.ledziny.pl w zakładce aktualności oraz w zakładce nagrania z pracy Rady Miasta. Transmisja na żywo dostępna jest w godzinach trwania Sesji oraz Sesji Nadzwyczajnych Rady Miasta Lędziny
2020-06-29
Szanowni Mieszkańcy! Bezpłatne porady prawne w Urzędzie Miasta Lędziny udzielane będą tylko telefonicznie pod numerem 32 216 65 11 w.197 w poniedziałek od godziny 14:30 do godziny 16:30 DO ODWOŁANIA
2017-02-17
Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu zachęca do wzięcia udziału w tworzeniu Krajowej Mapy Zagrożeń bezpieczeństwa. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.
2020-02-24
Dziesięciu radnych nie poparło realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa łącznika drogowego od ul. Pokoju do ul. Lędzińskiej w Lędzinach”, jako pierwszego etapu budowy łącznika od osiedla Centrum do węzła drogowego "Olszyce". W związku z powyższym gmina Lędziny nie otrzyma dofinansowania w wysokości około 4,3 mln zł na realizację tego zadania.
2020-01-01
Co zyskasz dzięki e-recepcie? jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna nie zgubisz jej — wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce
2018-02-12
Przedmiotem oferty jest przeznaczona na sprzedaż gminna nieruchomość gruntowa objęta granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, położona w mieście Lędziny o powierzchni 2,9050 ha.

Centrum Usług Społecznych już otwarte

2020-02-28

W Lędzinach otwarto Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko – Ledzińskiego. Z placówki, która mieści się przy ul. Lędzińskiej 24 a korzystać mogą seniorzy, osoby niesamodzielne, wymagające opieki.

Od poniedziałku do piątku przez osiem godzin funkcjonować tutaj będzie Dzienny Dom Pomocy. Przewidziano w nim 30 miejsc dla osób niesamodzielnych, które m.in. potrzebują pomocy w poruszaniu się, spożywaniu posiłków, zachowaniu higieny. Dla nich prowadzone będą terapie zajęciowe, a także zajęcia grupowe poprawiające sprawność fizyczną. Uczestnicy skorzystają z warsztatów dietetycznych, zdrowego stylu życia, będą też czytać i słuchać książek oraz muzyki.

 

Zainteresowani mogą zapisać się do Klubu Seniora, który czynny będzie przez cztery godziny dziennie i liczyć będzie do 20 osób. Uczestnicy podczas różnorodnych zajęć np. trenować będą pamięć, poznają obsługę komputera, języki obce, nauczą się tańca towarzyskiego.

 

Seniorzy zapewnione będą mieli ciepłe posiłki, które spożywane będą w jadalni wyposażonej w aneks kuchenny. Warto nadmienić, że ta nowoczesna placówka posiada też pokój dzienny, wypoczynkowy, ogród zimowy. W budynku są też mieszkania dla osób starszych, niepełnosprawnych, chronione oraz dla ofiar przemocy domowej.

 

 

Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko – Ledzińskiego
ul. Lędzińskiej 24 a Lędziny:

 

 

Dzienny Dom Pomocy czynny jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

 

 

Klub Seniora czynny jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 14.00 do 18.00

-5.jpg
926-1.jpg
672-2.jpg
Powiat Bieruńsko-Lędziński Bieruń Bojszowy Chełm Śląski Imielin Tychy Województwo Śląskie Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Revuca Roccagorga Unicov
zamknij